x
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 15 ürün görüntüleniyor.

12 ve 24 Volt Hidroforlar

Akülerin ve güneş enerjisinin olduğu ortamlarda çalışan hidrofor çeşidi 12 ve 24 volt hidroforlar olarak adlandırılır. En çok tekne ve karavan gibi yerlerde kullanılırlar. Düşük enerji tüketimine sahiptirler. Boyutları küçüktür. Bu hidroforlar solar hidrofor, karavan hidroforu ya da minik hidrofor olarak adlandırılırlar. Oldukça pratik ve kullanışlı olan bu hidroforları ve özelliklerini sitemizde inceleyebilirsiniz.

Tekne ve Karavan Hidroforu Çalışma Şekli

Normal hidroforlar şebeke elektriğiyle çalışırken karavan ve tekne hidroforlarının çalışma şekli farklıdır. Karavan ve tekne hidroforları otomatik olarak çalışır ve kendinden emişlidir. Enerjilerini aküden ve güneş enerjisinden alırlar. Birçok farklı uygulama için tasarlanmışlardır. Bu uygulamalar arasında filtreleme, dağıtma, püskürtme ve sıvı transferi vardır. Karavan ve tekne hidroforları diğer hidroforlarla karşılaştırıldığı zaman susuz çalışmaya dayanıklıdır. Bunun sebebi diyaframlı yapıda olmalarıdır.

Şebekede basınç düşünce sistem otomatik şekilde devreye girer. Pompada musluğu açtığınızda pompa çalışır kapattığınızda durur ise bunlara 12 ve 24 volt hidroforlar denir. Oldukça kullanışlı ve pratik pompalar olarak bilinirler. Tekne, yat ve karavan gibi yerlerde 12V ve 24V özellikleriyle akü ya da güneş enerjisiyle çalışmayı sürdürürler. Bu hidroforlar akü ya da güneş enerjisi bulunan yazlıklarda ya da bağ evlerinde de kullanılırlar. Bu evlerin pratik bir şekilde su ihtiyacını karşılarlar. Otomatik hidroforlar tankların üzerinden emiş yapabilir. Bu makineler 1,8 metre derinliğe kadar su basabilme kapasitesine sahiptir.

12 ve 24 Volt Hidroforların Kullanım Amacı

Tekne ve karavan hidroforları alternatif enerji kaynaklarıyla çalışabilme özelliğine sahiptir. Bu hidrofor tipi çalışırken elektrik şebekesine gereksinim duymaz. 12 ve 24 volt hidroforlar diğer hidrofor çeşitlerine kıyasla susuz çalışmaya karşı dayanıklıdır. Susuz kaldıkları zaman kendiliğinden kapanırlar. Tekne ve karavan hidroforları depolanabilir elektrik enerjisiyle kullanıcılarına hizmet sunarlar. Kullanımları kolay ve oldukça pratiktir. Eğer 12 ve 24 volt enerjili hidroforlarda daha fazla suya gereksinim duyulursa genleşme tankı olan çeşitler tercih edilebilir.

12 ve 24 Volt Hidroforların Özellikleri

Tekne ve karavan hidroforları normal elektriğin bulunmadığı yerlerde kullanılır. En sık tekne, karavan, yazlık ve bağ evleri gibi yerlerde kullanıldığı görülür. Bu tür yerlerde su ihtiyacını karşılamada son derece başarılı bir üründür. 12 ve 24 volt hidroforlar otomatik olarak çalışır ve direkt su hattına bağlantısı yapılır. Bu durum, siz musluğu açtığınızda çalıştığı ve kapattığınızda otomatik olarak durduğu anlamına gelir.

Tekne ve karavan hidroforları 1,8 metre derinliğe kadar emiş yapabilme kapasitesine sahiptir. Depo ve tankların üzerinden emiş yapabilirler. Tank sistemde genleşmeyi sağlar. Böylece su pompası daha stabil çalışır. Suyu depolar ve az su kullanıldığında motor devreye girmez. Bu sistemle motor yorulmaz ve daha uzun ömürlü bir kullanıma olanak sağlar.

Kurulumları oldukça kolaydır. Pompa hem yatay hem de dikey bir şekilde bağlanabilir. Pompanın kuru ve havalandırmalı bir yere monte edilmesi tavsiye edilir. Lastikler aşırı sıkıldığı zaman titreşim oluşur, buna dikkat edilmelidir. Yüksek basınçlı esnek hortum kullanmak gerekir. Hava basıncını önlemek amacıyla hortum kelepçesi kullanılmalıdır. Filtrenin pompa ve depo arasında kullanımı uygundur. 12 ve 24 volt hidroforlar sürekli olarak kullanılmamalıdır. Belli aralıklarla sistemi dinlendirmek gerekir.

Genleşme ve Basınç Tankı Ne İşe Yarar?

Basınç tanklarının kullanıcılara sağladığı birçok fayda vardır. Basınç tanklarının en önemli özellikleri hidroforun çalışma ömrünü uzatmalarıdır. Basınç tankıyla kullanım konforu artar ve enerji tüketimi azalır. Su basınç tankına pompalanır. Su siz istediğiniz zaman basınç tankı tarafından basılır. Musluk kapandığı zaman hidrofor devre dışı kalır. Bu sayede hidroforun çalışma ömrü uzar. Aynı zamanda elektrik tüketimi azalmış olur ve enerji israfının önüne geçilir. Hidrofor pompalar basınç düşünce devreye giren sistemlerdir. Amaçları basıncı yükseltmektir. Tekne ve karavanlarda basınç düşmesiyle 12 ve 24 volt enerjili hidroforlar devreye girerler. Ancak hidroforun sürekli olarak devreye girmesi istenmemektedir çünkü bu durum tesisatı zorlar. Kullanım sırasında musluk ilk açıldığında su sağa sola sıçrar çünkü su debisi ani şekilde artar. Bu durumu önlemek için basınç tankı kullanılır. Basınç tankının görevi suyun sabit bir basınç ve debide akmasına yardımcı olmaktır. Basınç tankı aynı zamanda akü tüketimini azaltır ve bu sayede enerji tasarrufu sağlanmış olur. Bütün bu sebeplerden dolayı 12 ve 24 volt hidroforlar kullanıldığında basınç tankı da kullanmak gerekir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.