x
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 134 ürün görüntüleniyor.

Dikey Kademeli Pompalar

İcadı milattan bile öncesine dayanan pompaların günümüzde artık pek çok türü bulunmaktadır. Kullanılacak alanlara göre bu pompaların çeşit ve modelleri de değişmektedir. Kullanımı oldukça yaygın bir model olan dikey kademeli pompalar, sıvıların çok daha hızlı aktarılması icap eden uygulamalarda oldukça verimli kullanırsınız. Ayrıca elektrik motoru bulunan ve kapasiteleri 6 ile 75 m3 / saat arası değişebilen pompalardır. Bu pompa, tankların içine daldırılıp ve sabitlenip kullanılır. Pompadaki açık rotor ile 20 derece 500 CPS viskoziteye kadar ufak çaplı askıda çalışır. Bu ürün katı cisim içerek kirli suları devamlı olarak pompalar.

Dikey Kademeli Pompaların Özellikleri Nelerdir?

Sıvıları birden fazla aşamada basınçlandıran ürünler dikey kademeli pompalar olarak ifade edilir. Birden çok kademe kullandıkları için ise çok kademeli santrifüj pompa olarak da bilinirler. Her kademede kılavuz kanat, difüzör ve de bir adet çark bulunur. Bu parçalar aynı anda pompanın gövdesi içerisinde de yer alır. Kademeli santrifüj pompalar, suyun basıncını arttırabilmek için piston yerine çark kullanırlar. Her aşama işin birden farklı çark tipleri de mevcut olur. Bu pompa çeşidinde pompa çıkısındaki suyun basıncı, giriş suyunun basıncından çok daha yüksektir. Bu tür pompalarda merkezkaç kuvveti elde edebilmek için çark devri sistemi kullanılır. Çalışma sıvısını arttırmak için ise birden çok sayıda oda kullanılmaktadır. Birinci kademedeki hazneye sıvı girişi olduğunda çark hızı artar. Difüzör suyun hızını direkt olarak basınca dönüştürür. Basınçlı sıvı ilk kademeden geçen ikincisine yönlendirilir. Bu şekilde istenilen basınca ulaşılır ve dilediğiniz alana pompalama işlemi yapabilirsiniz. Dikey kademeli pompalar değişik hacimde olup; emiş, sıkıştırma ve tahliye işlemleri hacme göre değişir. Bu sebeple değişken hacimlere sahip oldukları için bu pompalara aynı zamanda santrifüj pompa diyoruz.

Kademeli Santrifüj Pompalar Ne İşe Yarar?

Kademeli santrifüj pompaların pek çok işe yaradığını söylemek mümkündür. Bu pompalar, sıvıların yüksek basınç altındaki hareket etmesi konusunda yardımcı olurlar. Pompaların asıl görevi birden fazla çark ve kademelerin kullanılması ise başlar. Akış çok fazla aşamadan geçerken, mekanizma içerisinde bulunan mesafede hareket ettirilen bir basınç oluşur. Bu pompalar genel olarak apartman ya da ofis gibi çok katlı binalarda, endüstriyel yıkama alanlarında ve imalatlarında kullanılmaktadır. Aynı zamanda dikey kademeli pompalar yangın hortumu besleme ve sulama sistemlerinin sahip olduğu basit basınç, akış talep basınç yükseltme sistemlerinde de tercih edilmektedir.

Kademeli Pompa Çeşitleri Nelerdir?

Santrifüj pompaları pek çok türde olur. Bu ürünleri sınıflandırırken kademe ve çark sayısını göz önünde bulundurmak gerekir. Fakat modeller sayıdan daha çok çarkların yönüne ve alt kısımlarına göre ayrılmaktadır. Bu modellerden birisi yatay kademeli pompalar olurken diğeri ise dikey kademeli santrifüj pompalardır.

Yatay kademeli olanların çarkları birbirine yatay şekilde bağlıdır. Montajı rulman yataklarının arasında bulunur. Bu yüzden kademeli pompaların yüksek basınçlı uygulamalarda dengeyi eşitlemek için kullanıldığını görebiliriz. Dikey kademeli olanları ise daha yüksek akış hızlarını idare edebilen pompalardır. Bu pompa çeşitleri çeşitli konfigürasyonlarda gelmektedir. Çok kademeli pompalar yüksek basınç temizleme işlemlerinde, basınç yükseltmelerde, maden susuzlaştırmada, kar yapmada, ters ozmoz, kazan besleme işlemleri ve de yoğuşma uygulamaların için tercih edilebilen en iyi pompa türlerindendir.

Dikey kademeli pompalar çarkların üst üste dizildiği dikey bir yapıya sahiptir. Çarklar arasında boşluklar daha az bulunur. Bu yüzden temiz su pompalamak için en ideal olan pompa türlerindendir. Büyük katılara ve döküntülere karşı savunmasızlardır. Dikey kademeli pompa aynı zamanda çok yer kaplamadığı için oldukça kullanışlı bir pompa çeşididir. Özellikle de su pompalama işlerinde bu pompa sıklıkla kullanılır.

Dikey Kademeli Pompaların Fiyatları Nasıldır?

Kademeli santrifüj pompa tipleri diğer pompalara göre daha farklı özelliklere sahip olan pompalardır. BU pompaların fiyatları da otomatik olarak diğerlerine göre daha farklı olacaktır. Bu pompalar su pompalama işlemi için en ideal olan ürünlerdir. Dikey kademeli pompalar yapıldığı malzeme, yükseklik, boyut, motor gücü gibi faktörlere göre farklı fiyatlarda olabilirler. Bu yüzden ilk olarak hangi malzemeli motoru almak istediğinize karar vermelisiniz. Sizin için gerekli olan pompa türünü öğrenmek ve detaylı bilgi almak için firmamıza ulaşabilir ve aklınızdaki soruları bizlere yöneltebilirsiniz. Aynı zamanda doğru fiyat bilgisi için yine bizlere danışabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.