x
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 435 ürün görüntüleniyor.

Hidrofor

Su basıncının yeterli olmadığı alanlarda ve su kesintisi yaşandığında hidroforlar, su basıncını artırmaya yarar. İhtiyaç olan suya ulaşılması için su basıncını hava yardımıyla artırırlar. Suya ihtiyaç bulunan yerlere veya su deposuna suyu basınçla iletirler. Daha çok düşük su basıncı olan yerlerde tercih edilirler. Örneğin kırsal kesimler, su tüketimi çok olan işletmeler ve yüksek katlı, çok daireli binalar en sık kullanıldığı alanlardır. Şebeke ya da depodan alınan suyun ev, site, yüksek bina ya da tesislere ulaşmasını sağlarlar.

Hidrofor Kullanım Alanları

Bu pompalar istenilen basınç ve debiyi sürekli olarak aynı oranda almayı amaçlarlar. Bu da kullanıcılara konfor sağlar.Hidroforlar uzun ömürlü olarak kullanılır. Ancak bunun için kullanılacağı alanda basınç ve debi hesabının iyi bir şekilde yapılması gerekir. Bu pompaların amaca göre birçok farklı kullanım alanı vardır. Hem küçük hem de büyük alanlarda yararlanabilmek için farklı modellere sahiptir. Bu makinelerin su tüketiminin olduğu her alanda kullanılması mümkündür.

Küçük evlerde küçük ev tipi, az katlı dairelerde ev tipi pompalardan yararlanılır. Bahçe sulamada bahçe sulama, tekne yat ve karavan gibi yerlerde karavan tipi makineler kullanılır. Sıcak su basınç artırmasında sıcak su pompalarından faydalanılır. Okul hastane gibi büyük alanlar için de bu makine gruplarından yararlanılır.

Ev, apartman, ofis, otel, hastane, alışveriş merkezi, okul ve daha birçok ticari alanda ihtiyaç duyulan basınçlı su temininde hidroforlar kullanılır. Aynı zamanda bahçe sulama sistemlerinde, su arıtma sistemlerinde, endüstriyel alanlarda, yangınla mücadele etmede kullanılırlar.

Hidrofor Özellikleri

Çelik sac malzeme kullanılarak tasarlanmış olan pompa tankı oldukça sağlam bir materyaldir. Tankın dış yüzeyinde hava ve su basıncını dengeleyen kompresörler vardır. Son dönemlerde daha faydalı olduğu düşünülen hava subapları ve hava enjektörleri, kompresörlerin yerini almıştır. Yine dış yüzeyde su ve hava basıncını birbirinden ayıran membran bulunur.

Manometre dış basıncı ölçmeyi sağlar. Yerden ne kadar yükseklikte ve denizden ne kadar uzaklıkta olduğunu ölçen cihazlar manometredir. Bütün bunlara bağlı olarak hidroforlar ile en düşük enerji ve en uygun pompalama hedeflenir. Böylece ihtiyaç duyulan suyun en iyi şekilde kullanıcılarına iletilmesi sağlanır.

Hidrofor Çeşitleri

Paket hidrofor modelleri suyun çıkış hızını artırmada etkilidir. Bu modeller bu makine deneyimini bir üst seviyeye çıkarır. Bu ürünler daha çok ev ve apartmanlar için özel olarak üretilmektedir. Günlük hayatta el yıkarken, diş fırçalarken ve duş alırken istediğiniz basıncı elde etmenize yardımcı olur.

Kullanışlı boyutlara sahip olan ev tipi hidroforlar küçük alanlar için uygundur. Bu modeller elektrikli olarak tasarlanır. Bu modelde dikkat edilmesi gereken kullanılacağı binanın kaç katlı ve kaç daireli olduğudur. Model, farklı debilere göre ayarlanma özelliğine sahiptir. Su ihtiyacını karşılayarak kullanıcılarına daha konforlu bir deneyim sunar.

Otomatik pompamat modelleri de en sık kullanılan modellerinden biri olarak bilinir. Basınç değerini suyun seviyesine göre ayarlayan bu model oldukça kullanışlıdır.Tesisata su verildiği sırada devreye girer. Bu modeller su bittiği zaman kendi kendine çalışmayı durdurur. Fazla hava vanalar yoluyla dışarıya atılır. Kullanımı oldukça rahat ve güvenlidir.

Pompa motoru modelleri gücüne göre farklılık göstermektedir. Farklı watt’lara sahip olan bu modelleri kullanacağınız alana göre seçmenizde fayda var. Sıcak su pompaları iki ayrı şekilde sınıflandırılır ve bunlar salmastralı ve salmastrasızdır. Bu modeller hem manuel hem de otomatik olarak çalışmaktadır. Isınmaya karşı dayanıklı olan bir yapıya sahiptir. Bazı hidroforlar ise plastik ve metal malzemelerden üretilirler bu da paslanma, aşınma ve oksitlenme gibi sorunlara karşı dayanıklı olmalarını sağlar.

Hidrofor Yardımcı Elemanları

Hidroforun yardımcı elemanları arasında manometre, çekvalf, basınç anahtarı, şiber, selenoid vana, güvenlik vanası ve seviye elektrodu bulunur. Manometre su basıncını kontrol etmeye yardımcı olur. Çekvalf suyun basıncının düşüşünü dengelemede görevlidir. Basınç anahtarı tankın basınçla devreye girip girmediğini kontrol eder.

Şiber su akışını durdurmaya yarar. Selenoid vana su tankı hava takviyesini sağlarken, güvenlik vanası ise depodaki basıncı dengeler. Güvenlik vanası meydana gelebilecek zararları önlemede etkilidir. Seviye elektrodu ise basınç düştükten sonra tanka su temin eder. Bütün bu yapıların hidroforlar için önemli olan birbirinden farklı rolü vardır.

Hidrofor Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Su iletilmek istenen yere ulaşamadığında pompalar devreye girer. Aynı zamanda basıncın yeterli olmadığı durumlarda yardımcı olan ve suyu kullanıcılara aktaran ürünlerdir. Suyu istenilen debide kullanmaya yardımcı olan makineleri seçerken göz önüne almanız gereken birkaç nokta vardır. Bu ürünleri satın alırken suyu taşımak istediğiniz alanın uzaklığını ve yüksekliği düşünmelisiniz. Gürültü sorununun önüne geçmek için sessiz pompa modellerini tercih edebilirsiniz. Bu şekilde daha konforlu bir kullanım mümkün olur. Su kaynağı ve pompanın yerleştirileceği alanın uzaklığı da hesaba katılması gereken faktörlerden biridir. Satın almadan önce makinelerin özelliklerini dikkatle incelemenizde fayda var.

Apartman ve fabrika gibi büyük alanlarda otomatik su pompa modelleri etkili olacaktır ve kolaylıkla kullanıma uygundur. Satın alacağınız ürünün ihtiyacınız olan basıncı karşılayıp karşılamadığından emin olmanız gerekir. Eğer pompayı dışarda kullanmak istiyorsanız nem gibi dış etkenleri göz önünde bulundurmalısınız. Dış etkenlere karşı sağlam olan elektrikli pompa sistemleri yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçecek ve size yardımcı olacaktır. Hem yatay hem de dikey bir şekilde konumlandırabileceğiniz hidroforlar seçerek yaşadığınız yeri size uygun olarak tasarlayabilirsiniz. Modeller arasından hem ihtiyacınızı karşılayan hem de en uygun olan çeşitleri tercih ederek bütçenizi koruyabilirsiniz.

Hidrofor Fiyatları

Sitemiz kullanıcılarına birçok farklı modelde pompa sunuyor. Bu makinelerin fiyatları ürünlerin özelliklerine ve boyutlarına göre değişiklik gösterir. Pompa fiyatları kullanılacağı alana bağlı olarak da farklılaşır. Endüstriyel alanda kullanılan pompalar ve ev tipi olanlar arasında motor ve pompa gücü farklıdır. Hidroforu satın almadan önce ihtiyacınız olan modelin hangi alanda kullanıldığını araştırmanızda fayda var. Aynı tipte olan modellerin fiyatları da basınç seviyelerine göre değişebilir. Sessiz ya da otomatik olan modellerin de fiyatları birbirinden ayrılmaktadır. Tercih edeceğiniz hidroforun gücünü ve kullanım alanını incelemeli ona göre tercih yapmalısınız. Aynı zamanda hidroforlar makinenin teknik özelliklerine ve imal edildikleri malzemeye bağlı olarak farklı fiyatlardadır.

Eğer bu tercihi yapmakta zorlanıyorsanız profesyonel destek alabilir ve daha kolay karar verebilirsiniz. Marka ve modele göre fiyatları farklılaşan pompalar su gereksiniminizi karşıladıkları için oldukça önemli bir yatırımdır. Pompa satın alırken önemsemeniz gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar hidroforun kullanılacağı alan, suyun debisi ve basınç yüksekliğidir. Örneğin eğer pompayı nemli bir ortamda kullanacaksanız dış etkenlere dayanıklı elektrikli bir model seçmek işinize yarayacaktır. Eğer bina için bir pompa arayışındaysanız kaç katlı bir bina olduğu ve kaç daire bulunduğu önemli bilgilerdir. Ev için kullanılan pompa modelleri diğerlerine göre daha uygun fiyatlı ve küçük boyutludur. Motor gücü düşük olan pompalar küçük mekânlar için uygun olan modellerdendir. Küçük alanda basınçlı su elde edilir. Bahçe sulamak için de motor gücü düşük olan çeşitlerden yararlanabilirsiniz. Bu makineleri nerede kullanacağınız ve hangi amaçla satın aldığınız oldukça önemlidir. Size en uygun olan modeli derin bir araştırma sonucu bulabilirsiniz. İhtiyacınız olan hidrofor modellerine sitemizden kolaylıkla erişebilirsiniz. Siparişlerinizi kolaylıkla ve memnun kalarak verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.