x
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 34 ürün görüntüleniyor.

Klapeli Pompalar

Günümüzde pek çok alanda pompanın gücünden faydalananlar çoktur. Endüstriyel alanlarda, hizmet sektöründe ve daha pek çok sektörde çeşitli pompalardan yararlanılır. Her alana özel farklı pompa türleri bulunur. Yaklaşık olarak altı metreye kadar emiş yapan klapeli pompalar da bu türlerden birisidir.

Aynı zamanda bu pompalar çekvalf kullanımına gerek olmadan da pompalama yapabilirler. Bu pompaların sisteminde bulunan hidroforda suyun geri gelmesine engel olan bir parça bulunur. Klapeli olan pompa katı madde ve lif içerek kirli suların tahliyesi yapılamaz. Aynı zamanda klapeli pompaya halk dilinde dur tipi su pompası da denmektedir.

Bu pompalar genel olarak dalgıç pompaların kullanılmadığı alanlarda kullanılır. Maden ocaklarında ve gemi sektörlerinde de su tahliyesi için kullanılmaktadır. Kullanıldığı alanlarda ise oldukça fayda sağlayan bu pompalar uygun fiyatları ile çok tercih edilen bir pompa çeşididir. Peki, bu pompaların özellikleri nelerdir? Klapeli pompalar fiyat bakımından nasıldır?

Klapeli Pompaların Özellikleri Nelerdir?

Genel olarak dur tipi su pompası olarak da bilinen bu pompalar, 1,5 ile 7,5 arasında emiş yapabilen ürünlerdir. Aynı zamanda hava yapmazlar ve suyu da geri salmazlar. Hortum uçlarında çekvalf kullanılması gerek değildir. Altı metreye kadar emiş yapabilen bu pompalar 50 metre yüksekliğe de basabilir.

Bahçe sulamaları, su tahliyeleri ve gemi sektörü gibi alanlarda bu pompaları görmemiz oldukça normaldir. Pek çok olumlu özelliği olan bu pompaları tercih eden sektör sayısı da bir hayli fazladır. Diğer pompalara göre oldukça fazla kullanılır ve sisteme fayda sağlar. Klapeli pompalar aynı zamanda kendinden klapeli olan formlara sahiptir. Peki, kendinden klapesi olan pompaların bu pompalardan farkı nedir?

Kendinden Klapeli Olan Pompalar

Kendinden klapeli özellikteki olan pompaların diğer pompalardan farklı katı maddelerin ve lif içeren ürünlerin emişini yaparken pompanın fanlarının da kullanılmasıdır. Bu yönden ise santrifüj pompalara oranla daha katı madde içeren sıvıları kolaylıkla basabilirler.

Kendinden klapeli olan bu pompalar ırmaklardan, göletlerden, kanallardan ya da herhangi bir su alanından sıvı çekmek istediği zaman içerisinde birtakım partiküller bulunabilir. Bu atıkların parçalara ayrılması ve suyun daha iyi taşınabilmesi için ise klapeli pompalar diğer pompa türlerine göre daha iyidir.

Kullanım alanları ise kendinden klapeli olmayanlara göre daha fazladır. Bu pompanın avantajları daha fazla olduğu için daha fazla sektörde kullanılır. Özellikle de partiküllü sıvıları emebilmesi ile oldukça beğeni toplamışlardır. Siz de pompa satın almadan önce kendinden klapeli olan pompalara göz atabilir ve bu pompaları tercih edebilirsiniz.

Klapeli Olan Pompaların Kullanım Alanları

Her pompa türünün olduğu gibi klapeli olan pompaların da farklı kullanım alanları bulunmaktadır. Hava yapma sorunu bulunmayan bu pompalar çoğu sektör tarafından tercih edilmektedir. Genel olarak gemi sektörü, maden sektörü gibi alanlarda sıklıkla kullanılan bu cihazlar, dalgıç pompaların kullanılamayacağı alanlarda da kullanılır. Kendinden klapesi olan pompaların klapeleri mevcut olduğu için suyu pompa ağzında tutmaktadır ve bırakmamaktadır. Bu sebeple klapeli pompalar çalıştırmak için herhangi bir hava almaya gerek kalmaz. Bu durum da kullanılma oranını oldukça etkileyen bir husustur. Peki, bu pompa türünün fiyatları nedir, herkesin bütçesine uygun bir klapeli pompa mevcut mudur? Klapeli olan pompaların fiyatlarını etkileyen unsurlar nelerdir?

Klapeli Pompaların Fiyatları Nasıldır?

Her pompa kendi özelliklerine göre farklı fiyatlarda olabilir. Bazı pompalar daha yüksek debili ya da yüksek basınçlı olurken, bazıları ise tam tersi olabilir. Özellikle de dış malzemesinin kaliteli olup olmadığı da fiyat konusunda oldukça fark yaratan bir unsurdur. Pompa satın almadan önce dış malzemesinin kaliteli olmasına özen göstermelisiniz.

Pompaların türü, yapıldıkları malzeme, özellikleri ve modellerine göre fiyat aralıkları da değişir. Bu yüzden tam bir fiyat vermek yanlış olur. İlk olarak almak istediğiniz pompanın hangi alanda kullanacağınızı bilmelisiniz. Daha sonra kullanacağınız alana göre uygun olan pompalara bakabilirsiniz.

Uygun ve kaliteli klapeli olan pompalar için sitemize göz atabilirsiniz. Hangi pompayı satın alacağınız konusunda emin değilseniz firmamıza danışabilir ve profesyonel ekiplerimizden destek alabilirsiniz. Kaliteli malzemeli ve alanında başarılı pompalarınız aynı zamanda uygun fiyatlıdır. Herkesin bütçesine uygun bir klapeli pompalar mevcuttur. Detaylar için Pompam Market web sitemize göz gezdirebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.