x
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 16 ürün görüntüleniyor.

Mazot ve Yağ Aktarma Pompaları

Otomotiv sektöründe sıkça kullanılmakta olan mazot ve yağ aktarma pompaları, araçlara akü elektriği ile dizel mazot, sıvı ya da yağ aktarımını sağlamaya yarayan pompalardır. Mazot pompaları, motorin başta olmak üzere pek çok sıvı maddelerin kamyonlara, yatlara, tırlara, traktörlere, tekne ve benzeri araçlara transfer edilmesi için kullanılmaktadır.

Mazot pompası aynı zamanda yağ aktarım işlemleri için de kullanılmaktadır. Pratik bir kullanım yapısı olan bu pompalar genel olarak silindir yapıda tasarlanmaktadır. Paslanmaz çelik ve benzeri kaliteli malzemelerden üretilen bu pompalar uzun ömürlüdür. Bu pompaların aldıkları sıvı kapasiteleri boyutlarına göre farklılık gösterebilir.

İhtiyaçlara göre farklı uzunluklarda ve boyutlarda mazot ve yağ aktarma pompaları alabilirsiniz. Aynı zamanda yakıt enjeksiyon pompası olarak da adlandırılan bu pompalar, araçlarımızı kullanmak için gerekli olan yakıtı iletmek için kullanılmaktadır. Peki, bu pompaların çalışma prensipleri nelerdir, hangi araç için hangi pompayı almak gerekir?

Mazot Pompası Ne İşe Yarar?

Mazot pompaları motora yakıt pompalayan bir sisteme sahiptir. Araçların elektrikli bir parçası olan mazot pompası, yakıt deposunda bulunan benzin ya da mazotu pompalayarak motor kısmına ulaştırmaktadır.

Benzin ve dizel motorların çalışma prensipleri birbirinden farklı olduğu için her iki motor için daha farklı pompalar üretilmektedir. Bu pompanın ne işe yaradığını kısaca yakıtı motora iletmesi olarak açıklayabiliriz. Yeterli miktardaki yakıtı, motor kısmına sorunsuz bir biçimde ulaştırmakla görevli olan mazot ve yağ aktarma pompaları, aynı zamanda yakıtın uygun basınçta ve sıcaklıkta yakılarak enerji olarak dönüşmesini de sağlamaktadır.

Yağ Pompası Nedir?

Mazot pompaları farklı görevlerde çalışmakta olan pompalardır. Yağ pompasının görevi ise araç için oldukça önemlidir. Bu pompalar kartel içerisinde bulunan yağı alıp bu yağı tazyikli bir şekilde gerekli bölgelere ileterek sürtünme oluşumunu engellerler. Böylelikle ısı da minimize edilmiş olunur.

Yağ pompasının tek görevi yağ iletmek değildir, bu pompalar aynı zamanda göndermiş olduğu yağların dönüşünü de analiz eder. Özetleyecek olursak gelen yağdaki olası kirleri süzerek pompalar ve yağda kir oluşumunu engeller. Bunun haricinde motorun ısınmasını engelleyen bir oluşuma sahiptir. Bu durumda mazot ve yağ aktarma pompaları motorun performansı daha stabil bir şekilde tutulabilir.

Mazot Pompası Nasıl Çalışır?

Mazot pompaları kolay bir çalışma sistemine sahiptirler. İlk olarak kontak açıldıktan sonra bir basınç uygulanarak mazot motora iletilir. Elektrikli ve manuel mazot pompaları ise birbirinden daha farklı çalışma prensiplerine sahiptirler. 12 ile 24 volt arası olan mazot pompaları arasından araçların motor güçlerine göre seçim yapılması gerekir. Otomatik çalışan mazot ve yağ aktarma pompaları yeteri kadar yakıtı motora ulaştırmaktadırlar.

Mazot ve Yağ Pompası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir mazot pompası alırken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli husus bulunmaktadır. Mazot pompaları araçların çalışma gücünü doğrudan etkilediği için mutlaka dayanıklı ve kaliteli olarak alınmalıdır. Aksi takdirde alacağınız mazot pompaları uzun sürede aracınıza zarar verebilir.

Bunun dışında alacağınız pompanın aracınıza uygun olup olmadığını da kesin olarak bilmeniz gerekmektedir. Her araca özel farklı çeşit pompalar bulunabilir. Eğer aracınız için alacağınız pompayı bilmiyorsanız bunu mutlaka bizlere sorabilirsiniz. Pompa Marketim olarak hizmet vermekte olan firmamızdan oldukça kaliteli mazot ve yağ aktarma pompaları temin edebilirsiniz. Aracınız için gerekli olan pompayı bulmak için firmamıza ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Mazot ve Yağ Pompası Fiyatları Nasıldır?

Mazot pompaları fiyatları pek çok etkene göre değişebilir. Genel olarak tasarım, kapasite, boyut ve kalite gibi etkenler bu pompaların fiyatlarını etkileyen unsurlardır. Mazot aktarma pompaları genel olarak dizel araçlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Genel olarak silindir şeklinde olan bu pompalar araç şekline göre daha farklı şekillerle de olabilir. Bu durum da doğal olarak fiyatı değiştiren unsurlar arasında sayılabilir. Pompa Marketim olarak hizmet veren firmamızda pek çok mazot pompaları bulunmaktadır. Aracınıza en uygun olan pompayı öğrenmek için bizlere soru sorabilirsiniz. Aynı zamanda alanında en kaliteli pompaları üretmekte olup bunları oldukça uygun fiyatlarda sunmaktayız. Aracınızın mazot ve yağ pompası ihtiyacını karşılamak için ürünlerimize göz atabilirsiniz. Aklınızdaki sorular oluştuysa ve fiyat bilgisi almak istiyorsanız dilediğiniz bir vakitte mazot ve yağ aktarma pompaları bizleri arayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.