x
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 57 ürün görüntüleniyor.

Preferikal Pompalar(Sürtme Fanlı)

Yüksek basınçlı olan preferikal pompalar su pompaları çeşididir. Yapılarında bulunan sürtme fanları ya da yıldız fanları sayesinde sular çok daha basınçlı bir şekilde aktarılabilir. Bu pompalar genel olarak hidrofor yapımlarında kullanılmaktadır. Sürtme fanlı preferikal yapıdaki pompalar, fiziksel ya da kimyasal özelliklerinde suya benzer, pak su ya da başka akışkan sıvıları aktarmak amacı ile kullanılmaktadır. Kuyudan su çekme, bahçeyi yağmur yöntemi ile sulama, akan akışkanın basıncını arttırmak ya da destekleyici ekipmanları için kullanılabilir. Peki, bu pompa türünün ne gibi model ve türleri bulunmaktadır? Ölçüleri genel olarak nasıldır? Bu sürtme fanlı pompaların fiyatları hangi aralıklardadır?

Preferikal Pompa Özellikleri

Sürtme fanlı pompalar altı metre gibi bir uzunluktan emiş yapabilen yıldız fanlı pompalardır. Aynı zamanda minimum 40 metre, maksimum ise 100 ile 110 metre gibi bir uzunluğa kadar basma yüksekliğine sahip olan pompalardır. Preferikal pompalar arasında sürtme fanlı olanları 0,5 hp’den 1,5 hp arası üretilmektedir. Pompalarının basma yükseklikleri ise fazladır. Lakin bu pompaların bastıkları debiler düşüktür.

Preferikal Pompanın Çalışma Prensibi Nedir?

Her pompanın kendine özgün bir çalışma prensibi bulunmaktadır. Sürtme fanlı pompaların prensibi ise yüksek basınçlı pompalar gibidir. Bu pompalar altı metre derinlikten bile emiş yapabilerek çok yüksek alanlara basma yüksekliği sağlama gücüne sahiptir. Sürtme fanlı pompalar, çark ve sürtünme yüzeylerinin bronza yakın renk olması sebebiyle yüksek sıcaklık gerektiren bölgelerde, küçük çapa sahip bahçelerde, yazlıklarda, villalarda, uzun altında emme yapıyorsa, hava yapmaması için mutlaka klape kullanılır. Bunun dışında bu pompalar kendisi ile birlikte aynı seviye ya da daha üst koddan emme yapıyor ise emme hattında çekvalf kullanılması gerekebilir. Preferikal pompalar hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Pompa Marketim olarak hizmet vermekte olan firmamıza ulaşabilir ve ürün hakkındaki soruları bizlere yöneltebilirsiniz. Pompa Marketim olarak en uygun fiyatlı ve kaliteli pompaları sizler için temin etmekteyiz.

Preferikal Pompaların Kullanım Alanları Nelerdir?

Her pompa türünün farklı kullanım alanları mevcuttur. İhtiyaca göre farklı işleri yaparken farklı tür ve modeldeki pompalardan faydalanmaktayız. Sürtme fanlı pompaların kullanım alanları ise diğer pompalardan daha farklı olabilir. Bu pompalar genel olarak küçük alanlarda ya da hobi bahçelerinde temiz suyu temin etmek için, bahçe sulamaları ya da laboratuvarlarda ise suyu basınçlandırmak için kullanılmaktadır. Sürtme fanlı pompalarda pompanın ucuna gelen yabancı ya da partiküllü maddeler ise pompanıza zarar verebilir. Bu yüzden pompa kullanırken mutlaka arındırılmış ve temiz su kullanmanız tavsiye edilmektedir. Eğer temiz su kullanmayacaksanız ve kirli bir su kullanılacaksa mutlaka farklı tipteki pompalardan yararlanmalısınız. Bu durum pompanın uzun ömürlü olabilmesi ve ilk günkü performansı ile çalışabilmesi için dikkat edilmesi gerekilen bir husustur. Preferikal pompalar tamamen tercihlerinize bağlı olarak yüksek sıcaklıklara dayanabilen tiplerde seçilebilmektedir. Bu pompalar kullanılan alanlara göre farklı özelliklerde olabilir. Bu pompa çeşitleri ve kullanım alanları hakkınızdaki sorular için bizlere ulaşabilirsiniz.

Preferikal Pompa Fiyatları Nasıldır?

Her pompanın farklı özellikleri ve farklı kullanım alanları bulunmaktadır. Bazı pompalar farklı amaçlarla kullanıldığı için içerisindeki malzemeden tutun debi yüksekliğine kadar pek çok özellikleri değişkenlik gösterebilir. Bu durum elbette fiyat faktörünü de etkileyen bir unsurdur. Bir pompa satın almadan önce bu pompayı hangi alanda kullanacağınızı bilmeniz gerekmektedir. Zira bu durum oldukça önemlidir, kullanım alanına göre farklı model ve türde pompalarımız mevcuttur. Kullanım alanına göre doğru bir pompa seçimi yapmanız önemlidir. Daha sonra alacağınız pompanın tam olarak istediğiniz işlevleri yerine getirdiğinden emin olmalısınız. Preferikal pompalar ise pratik kullanım için oldukça uygun olan pompa türlerindendir. Aynı zamanda bu pompalar fiyat ve performans açısından bakılacak olursa belki de en ekonomik olan pompalardır. Bu pompalar genleşme tankı ve hidrofor sistemine bağlı paket hidroforlara da dönüştürülebilir pompalardır. Tercihlere göre sıcak su pompası olarak da üretilmektedirler. Bronz fanlı oldukları için ise yüksek sıcaklıklara dayanabilen tipleri de mevcuttur. Pek çok türünün yapıldığı malzeme çeşidine göre fiyatları değişkenlik göstermektedir. Fakat diğer pompa çeşitlerine göre daha ekonomik ve hesaplı pompalardır. Pompa Marketim olarak hizmet vermekte olan firmamıza danışıp almak istediğiniz preferikal pompalar hakkındaki fikir sahibi olun.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.