x
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

Sıcak Su Hidroforu

Sıcak su, insan hayatının vazgeçilmez bir ihtiyacıdır. Evimizde, iş yerimizde, gittiğimiz tüm mekanlarda sürekli olarak sıcak suya gereksinim duyarız. Farklı enerji kaynaklarından yararlanarak sıcak suyu temin etmemiz mümkündür. Şofben, kombi, güneş enerjisi ve jeotermal sıcak su elde edebileceğimiz cihazlar ve kaynaklardandır. Ayrıca bu sıcak suyun istenilen basınçta akmasını sağlayan pompa sıcak su hidroforu olarak adlandırılır.

Birçok alanda sıcak su temin etmek için güneş enerjisi kullanılır. Bu alanlara evler, imalathaneler, oteller ve diğer konaklama yerleri, hamam ve saunalar örnek verilebilir. Sıcak su elde etmek amacıyla kullanılan basınçlı sisteme sahip güneş enerjili su ısıtma sistemlerinde basınç problem oluşturmaz. Ancak basınçsız deposu olan güneş enerjili su ısıtma sistemlerinde sorun oluşabilir. Özellikle evlerde banyo ve mutfakta basınçlı olarak gelen soğuk su ve sıcak suyun karıştırılmasında sorun olabilir.

Basınçlı olarak gelen sıcak ve soğuk su arzu edilen oranda karıştırılamaz. Bu durumda sıcak suyun istenilen basınç düzeyinde basınçlanmasını sağlayan pompa kullanılır. Pompa, sıcak su hattına montaj edilir. Uzun süre yüksek sıcaklıkta kullanıma uygundur. En sıcak bölgelerde bile aktif bir şekilde sorunsuz olarak çalışmayı sürdürmektedir.

Sıcak su için kullanılan pompalar genelde otomatik bir şekilde çalışır. Siz sıcak suyu açmak istediğinizde açılır ve çalışmaya başlar. Kapattığınız zaman ise sistem durur. Manuel olarak kullanmanıza ihtiyaç yoktur ve oldukça pratiktir. İhtiyaç sahiplerine konforlu bir kullanım sunar. Sıcak su hidroforu sıcak suyu soğuk şebeke suyuyla aynı basınç düzeyine getirmeye yardımcı olur. Hidroforu sıcak su hattına bağlayarak fişe takmanız yeterli olacaktır. Kurulum, ayar ya da bakıma ihtiyaç yoktur.

Sıcak Su Hidroforu Çeşitleri

Sıcak suyun basınçsız olarak geldiği alanlarda suyu basınçlandırmada kullanılan pompalara sıcak su için gerekli hidrofor denir. Sıcak suyun basınçsız gelmesinin yarattığı problem sıcak ve soğuk suyun karıştırılamaması yani kullanılan suyun ılık olmamasıdır. Bu hidroforlar güneş enerji mekanizmasında yer alır.

Güneş enerjili mekanizmalar çoğunlukla çatı üzerinde kuruludur. Su buradaki depodan evlere doğru akmaktadır. Bu su tazyiksiz kalmakta ve ılık olmamaktadır. Bazen de suyu cihazlara iletmede sorun yaşanır. Bütün bunları çözmek için de sıcak su basınçlandırma pompalarından faydalanılmaktadır. Sıcak su hidroforu yüksek sıcaklıktaki suda kullanılmalarından dolayı sıcak suya dayanıklı olacak şekilde üretilirler.

Sıcak su pompalarının yaygın olarak kullanılan iki çeşidi vardır. Bu çeşitler hidrofor tipi olan modeller ve pompamat tipi olan modellerdir. Birbirine benzeyen bu sistemlerin arasındaki en büyük fark sıcak su pompa modelinin emiş yaparak çalışma özelliğidir. Bu özelliğiyle istenen basınçta suyun elde edilmesini sağlar. İki model de tamamen otomatik olarak çalışır ve kullanımı kolaydır. Siz ne zaman musluğu açarsanız sistem o zaman devreye girer ve kapattığınızda durur.

Pompamat modeline sahip olan sıcak su pompaları akan suyu akma hızını artırmaya yardımcı olur. Bu modellerin emiş yapma özelliği bulunmaz. Pompamat sıcak su hidroforu hem manuel hem de otomatik modda çalışırlar. Otomatik modda olanların kullanımı daha kolaydır. Manuel modda olan modeller sürekli olarak çalışmaktadır. Açma kapamayı sizin yapmanız gerekmektedir.

Sıcak Su Hidroforu Kullanım Alanları

Sıcak su pompalarının ihtiyaca göre birçok farklı kullanım alanı vardır. Bunlardan biri güneş enerjisi basınç artırıcı pompa görevi görmesidir. Şebeke suyunu basınçlandırmak için kullanılır. Aynı zamanda küçük ev tipi hidrofor olarak konutlarda kullanılır. İmalat sanayisinde makinelerin basınçlı su ihtiyacını karşılamak için de kullanılır. Evlerde düşük basınç nedeniyle çalışmayan kombi, şofben, çamaşır ve bulaşık makinesi, termosifon gibi cihazların girişine takılır. Böylece bu cihazların çalışabilir hale gelmesini sağlar. Sıcak su hidroforu ev içi su konforunu artırır ve kullanıcıların sıcak su ihtiyacını karşılar. Aynı zamanda bina çatısında yer alan, su deposundan gelen suyun basınçlandırılmasına yardımcı olur. Evinizin çatısında güneş enerjili su ısıtma sistemi varsa duş esnasında soğuk ve sıcak suyu dengelemek zor olabilir. Bu noktada devreye sıcak su pompası girer. Başka bir deyişle güneş enerjisine basınç artırıcı pompa destek verir. Böylece evinizde rahat bir şekilde sıcak suyu kullanabilirsiniz. Bu sistem suyun ılık olmasına olanak sağlar ve sorunsuz bir şekilde duş almanıza yardımcı olur.

Sessiz Sıcak Su Hidroforu

Bazı durumlarda yeterli alan olmamasından dolayı sıcak su pompası daire içine monte edilir. Bu tür durumlarda ev içinde gürültü istenmediğinden dolayı sıcak su pompasının sessiz bir şekilde çalışması istenir. Güneş enerji hidroforlarının birçok farklı çeşidi vardır. Bu çeşitler arasında normal sesle çalışanlar olduğu gibi sessiz cihazlar da vardır. Bina içinde tercih edeceğiniz sıcak su hidroforu için sessiz olanları satın almanızı öneririz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.