x
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 41 ürün görüntüleniyor.

Sıcak Su Pompaları

İcat edildiği yüzyıldan beri düzenli olarak ihtiyaçlarımız için kullandığımız pompalar, pek çok çeşide ve türe sahiptir. Birbirinden farklı modeldeki bu pompaları günümüzde pek çok alanda kullanmaktayız. Kimi zaman otomotiv sektöründe kimi zaman ise hizmet sektöründe pompaların rolü oldukça büyüktür. Sıcak su pompaları günümüzde sıkça kullanılan ve ihtiyaç duyulan pompa çeşitlerinden birisidir.

Bu pompaların görevi sıcak suları bir yerden başka bir yere taşımaktır. Sıcak su taşımak için kullanmakta olduğumuz bu pompalar, suyu sıcak üreten bir sistemde akış sağlar ya da basınç gönderir. Peki, sıcak su için kullanılan pompaların kaç çeşidi bulunmaktadır, bu pompaların görevleri nelerdir, fiyatları nasıldır?

Sıcak Su Pompaları Kaç Çeşide Ayrılır?

Sıcak su için kullanılan pompalarının birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Her model farklı alanlarda kullanılabilir. Sıcak su pompaları santrifüj pompalar, su preferikal pompalar ve jet pompalar olmak üzere üç kategoride incelenebilir.

Bu pompa çeşitleri normal pompalara göre daha farklı çalışma sistemine sahiptir. Normal pompalardan en büyük farkı daha sıcak sıvı ile çalışmalarıdır. Daha sıcak sıvılar ile çalışıp yüksek sıcaklara dayanıklı malzemelerden üretilmiştir. Bu yüzden herhangi bir sıcaklığa olan duyarlılıkları oldukça yüksektir.

Sıcak Su Pompalarının Özellikleri Nelerdir?

Sıcak su için kullanılan pompalar üç adet kategoride incelenebilir. Bunlar preferikal, santrifül ve de jet pompalardır:

  1. Preferikal pompalar altı metreye kadar emiş yapan ve debisi az basıncı fazla olan pompalardır.
  2. Santrifüj pompalar yine altı metreye kadar emiş yapabilirler fakat debileri fazla olurken basınçları düşüktür.
  3. Bir diğer çeşidi ise jet pompalardır. Bu pompa türleri ise dokuz metreye kadar emiş yapabilir. Jet pompalar orta ya da büyük çaplı projelerde kullanılan pompa türlerinden birisidir.

Bu üç çeşit pompa elektrik tesisatına göre monofaze ya da trifaze elektrik türü ile çalışabilir pompalardır. Sıcak su pompaları elektrik tesisatına göre monofaze ve trifaze elektrikle çalışabilir. 150 m3/h’a kadar debi karşılayabilirler ve aynı zamanda 110 mms’e kadar da su basabilme özelliğine sahiptirler. 150 m³/h’a kadar su hareketini karşılar. 110 mss’e kadar su basma kapasitesi mevcuttur.

Sıcak Su Pompaları Hangi Alanlarda Kullanılır?

Her pompa türü farklı alanlarda kullanılmaktadır. Sıcak su için kullanılan pompaları da günümüzde pek çok alanda görürsünüz. Bazen endüstriyel alanlarda bazen de hizmet alanlarında pompaları görmek mümkündür. Bu pompalar genel olarak güneş enerjisi ile çalışan sistemlerde, termal su tesislerinde, çiller gruplarında, kazan besi sistemlerinde ya da ısıt ve soğutma gibi sistemlerde sıkça kullanılır. Her bir alanda farklı sıcak su pompaları modelinden yararlanılabilir. Hangi sıcak su pompası modelini kullanacağınıza karar vermek için bu ürünün sizin hangi işinize yarayacağını iyice öğrenmeniz gerekir.

Sıcak Su Pompası Alırken Neleri Bilmemiz Gerekiyor?

Bir pompa satın alırken ilk olarak hangi alanda kullanacağınızı ve nasıl bir özellikte pompa aradığınızı bilmeniz gerekmektedir. Öncelikle pompanızın kaç derece su taşıyacağını bilmelisiniz. Daha sonra ise kaç metreden su emişi yapılacağı ve de kaç metre mesafeye suyun taşınacağı belirlenmelidir. Önce su ihtiyacın göz önünde bulundurarak sıcak su pompaları satın almanızı öneririz. Küçük motorlu olan pompalar belki de istediğiniz su basıncını sağlayamayabilir. Bazı durumlarda basıncı daha yüksek pompalar gerekebilir. Bu yüzden ihtiyaç ve isteklerinizi göz önünde bulundurarak size en uygun olan pompayı almalısınız. Eğer hangi pompayı alacağınız konusunda karar veremiyorsanız Pompam Market isimli firmamıza danışabilir ve bizlerden destek alabilirsiniz.

Sıcak Su Pompası Fiyatları Nasıldır?

Her pompada sıcak su pompaları özellikleri değişiklik göstermektedir. Bu özellikler ise fiyatı belirleyen unsurlar olarak karşımıza çıkar. Alacağınız pompanın kapasitesi, modeli, çeşidi, markası ve hangi alanlarda kullanıldığı gibi faktörler sıcak su pompasının fiyatlarını da değiştirmektedir. İlk olarak almak istediğiniz pompanın özelliklerini belirlemeli ve bütçenize uygun olan pompaya bakmalısınız. Hangi pompayı almanız gerektiğini bilmiyorsanız firma çalışanlarımıza dilediğiniz zaman danışabilirsiniz. Bir pompa satın alırken kalitesi, özellikleri ve basınç durumunu mutlaka araştırmalısınız. Yanlış bir pompa alırsanız yapmak istediğiniz işlemleri yapamayabilirsiniz. Bu yüzden satın almadan önce bilirkişilere danışmalı ve en doğru ürünü almalısınız. Bizlere dilediğiniz zaman ürün hakkındaki sorularınızı yöneltebilirsiniz. En uygun fiyatlı ve kaliteli sıcak su pompaları için firmamızı tercih edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.