x
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 60 ürün görüntüleniyor.

Traktör Pancar Tanker Pompaları

Günümüzde pek çok alanda kullanılan pompalar, çeşit, model tür olarak kategorize edilebilir. Pompaların asıl görevi sıvı basıncını arttırmak ve toplam enerjiyi yükseltmektir. Traktör pancar tanker pompaları içine çektiği akışkana ya da sıvıya kinetik ve potansiyel enerji kazandırır. Genel olarak pompalar, sıvıları bir yerden başka bir yere iletme ya da daha yüksek seviyeye çıkarma gibi amaçlar için kullanılır.

Aynı zamanda gazdır sıkıştırıp kapalı ortamların arkasındaki gazlarında boşaltılmasına yarar. İcadı da çok eskilere dayanan pompalar pek çok sektörde kullanılmaktadır. Her sektörde farklı pompa türlerini görmemiz mümkündür. Peki, traktör pompaları hangi alanlarda kullanılır, bir pompa alırken nelere dikkat edilmesi gerekir? Bu pompa fiyatlarını etkileyen özellikler nelerdir?

Traktör Pompaları Nedir?

Traktör pompaları, traktörlerin arkasına takılan pompalardır. Bu pompalar tankerlerle su doldurma ve de boşaltma işlemi için kullanılmaktadır. Traktörün kuyruk miline bağlanır ve bu şekilde çalıştırılır. Traktör kuyruk miline takılan bu pompaların iki çeşidi bulunmaktadır. Bu pompaları şekilde açıklayabiliriz:

  1. Su tankerleri üzerine monte edilen ve uzun şaftla beraber hareket eden pompalardır.
  2. Özel sehpasıyla traktör hidrolik kolları üzerine bağlanan, şaft ile hareket eden ürünlerdir.

İki çeşidi bulunan bu pompa türlerinin farklı görevleri vardır. Ortak özellikleri ise her iki pompanın da devri şanzıman kullanılarak yükseltilebilmesidir. Traktör pancar tanker pompaları diğer pompaların çalışma prensiplerine sahiptir.

Kamyonlar İçin Kullanılan Tanker Pompaları

Kamyonlar için kullanılan tanker pompaları, diğer pompalara benzerdir. Bu pompalar daha yüksek basınçlı olurlar. Bina yakınlarında, su doldurma işlemlerinde ve boşaltma uygulamalarında bu pompadan yararlanabilir.

Tanker pompalarının tek ya da çift fanlı olmak üzere iki çeşitleri bulunur. Pompa bunların ölçüsüne göre değişkenlik gösterebilir. Suyun girişi dört, suyun çıkışı ise üç ölçülü olmaktadır. Dişli çarkların profilleri aralıklı olarak tasarlanmıştır ve sessiz çalışma prensibine sahiptir. Bunun yanında traktör pancar tanker pompaları çok fazla seçenekli pompalardır.

Bu pompalarda kullanılan vasıflı çelik dişliler en verimli olacak şekilde tasarlanmıştır. Bir pompa seçerken PTO’nun dönüşünü göz önünde bulundurulmalıdır. Son dönüş ve sağ dönüş olmak üzere pompalar seçilir. Tek kademe ve çift kademe olarak ise iki tane çeşidi bulunmaktadır. Kamyon PTO çıkışının mailine karşılık zaten bakıldığında mil sağa doğru dönüyorsa bu pompa çeşidi kullanılmalıdır.

Pancar Pompaları Ne İşe Yarar?

Pancar pompaları motorların arkasında bağlanan bir pompa çeşididir. Bu pompalar, dizel motorların arkasına takılır. Santrifüj pompa tipi olan pancar pompaları, genel olarak tarımsal alanlarda kullanılmaktadır. Tarım sektöründe, sulamalarda, yağmurlama sulamalarında ve genel olarak sulama gerektiren her alanda kullanılabilir. Aynı zamanda elektriğin bulunmadığı alanlarda da sıklıkla bu pompaya ihtiyaç duyulur. Pancar pompaları 40 mss’ye kadar basabilen bir pompadır ve saatte ortalama olarak 68 ton suya kadar aktarma yapabilir. Bu oranlar pompadan pompaya göre değişkenlik gösterebilir. Traktör pancar tanker pompaları minimum 11,5 hp dizel motorlara bağlanabilen pompalardır. Peki, bu pompaların fiyatları nasıl belirlenir, bütçenize uygun olan pompaları nasıl bulabilirsiniz?

Pompa Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar Nelerdir?

Günümüzde sıklıkla kullanılan pompalara her sektörde rastlamak mümkündür. Bu pompalar her sektörde ve alanda farklı çeşitle de kullanılmaktadır. Bazı firmalarda su pompaları kullanılırken, bazı alanlarda ise santrifüj pompaları ihtiyaç duyulur. Peki, bu pompaların fiyatları nasıldır? Bir pompa alırken nelere dikkat edilmesi gerekir? Traktör pancar tanker pompaları fiyatları nelerdir? Öncelikle bir pompa satın alırken fiyattan önce hangi alanda kullanacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Her pompa her alanda kullanılamaz. Her sektöre özel farklı pompa çeşitleri bulunur. Pompaların bazıları farklı basınçlarda su temin ederken, bazıları farklı özelliklere sahip olabilir. Bu yüzden kullanacağınız alana uygun bir pompa almanız önemlidir. İhtiyacınız olan pompanın hangi modele ait olduğunu bilmiyorsanız firmamıza ulaşarak bizlerden destek alabilirsiniz. Pompa Marketim olarak hizmet vermekte olan firmamızda pek çok pompa çeşidi bulunmaktadır. Satışta olan pompalarımız son derece kaliteli ve profesyonel çalışma prensiplerini sahiptir. Özelliklerine, tasarımına, dış kaplamasına göre fiyatları farklı olabilir. Bütçenize en uygun olan pompayı bulmak için bizleri arayabilir ve yardım alabilirsiniz. Traktör pancar tanker pompaları hakkında daha detaylı bilgi ve fiyatlandırmalar hakkında merak ettiklerini sormak için firmamıza ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.