x
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 265 ürün görüntüleniyor.

Hidrofor Pompa Grupları

Basınçlı su ihtiyacının olduğu yerlerde sıkça kullanılan hidroforlar suyu ideal bir şekilde basınçlandırmayı amaçlar. Suyun yetişmediği ev, apartman ve tesislerde yaygın bir şekilde kullanılır. Suyun basıncı hidrofor pompa grupları sayesinde yükseltilir ve basınç istenilen seviyeye ulaşır. Böylece suya hızlı ve güvenilir bir şekilde erişilir. Hidrofor pompalar birbirinden farklı şekilde tasarlanmıştır ve farklı amaçlar için kullanılır. Bazı pompa modelleri elektrik enerjisiyle çalışırken bazıları şarj edilerek çalışır. Her birinin kapasitesi birbirinden farklıdır. Hidrofor su pompasının en verimli şekilde çalışabilmesi için sistemi doğru bir yere konumlandırmak önemlidir. Suyun basılmasında hidrofor tankından yararlanılır. Tanklı sistemlerde su kesilse bile su kullanımı devam eder ve susuzluk önlenir. Sitemizde detaylı olarak inceleyebileceğiniz birçok hidrofor çeşidi yer almaktadır. Suyun basıncını ayarlamak ve ihtiyacınız olan suyu elde etmek için web sitemizi inceleyebilirsiniz.

Hidroforlar Ne İşe Yarar?

Su kaynağı konusunda problem yaşayan yapılara ve alanlara su taşınması için hidrofor özellikli pompa kullanmak önemlidir. Hidrofor sistemleri içerisinde tank bulundurur. Bu özellik sayesinde su kesilse bile suyun akışının devamlılığı sağlanır. Böylece özellikle su kesintisinin yaygın olduğu alanlarda hidroforlardan yararlanılır. Hidrofor pompa grupları su kaynağına uzak olan yerlerde suyun taşınmasında görev alırlar. Bu yerlere şehir merkezinden uzak olan sanayi tesisleri örnek verilebilir. Yangın söndürme sistemleri büyük oranda su gerektirir. Bu sistemlerin ihtiyacı olan suyu elde edebilmesi için hidrofor özellikli pompa önemli bir yere sahiptir. Hızlı ve güvenli bir şekilde yangın söndürme sistemlerine su temin edilir. Sulama kanallarına uzak olarak konumlandırılmış tarlaların sulama işlemi için de hidroforlar yardımcı olur.

Hidrofor Çeşitleri

Hidrofor özellikli pompalar, kullanıcılara sunduğu hizmetler ve sahip oldukları tasarımlar açısından farklı çeşitlere sahiptir. Hidroforların otomatik hava temin eden çeşidinin, ihtiyaç duydukları havayı kendiliğinden üretme özelliği vardır. Ek donanıma gereksinim duymadan kullanılan bu çeşide ev tipi hidrofor da denilmektedir. En sık binalarda kullanılırlar. Diğer modellere göre boyutu oldukça küçüktür.

En uygun fiyat seçenekleri ev tipi hidroforlarda bulunur.Hidrofor pompa grupları arasında en sık kullanılanlardan biri de kompresörlü hidroforlardır. En sessiz çeşit olarak bilinirler. Herhangi bir bakım ya da onarıma ihtiyaç duymazlar. Montajı oldukça kolay bir şekilde yapılır. Pompa ağzında yer alan hidromat sayesinde koku problemi oluşmaz. Rutubet seviyesi de düşüktür çünkü hidromatlar nem oluşumunu önler. Bu modeller boyut olarak daha büyüktür. Genellikle sanayi tesisleri, yüksek binalar gibi yapılarda kullanılırlar.

Membranlı hidroforlar şebeke suyu azaldığı zaman otomatik olarak devreye girer. Küçük ölçekli yapılarda bu model tercih edilmektedir. Küçük boyutludur ve az yer kaplar. Hidrofor pompa grupları arasında pek çok yardımcı elemana sahip olan modeldir. Fiyat belirlenirken bu parçalar göz önünde bulundurulur. Aynı zamanda hidrofor çeşitleri boyut olarak da mini ve büyük boy olarak ikiye ayrılır. Mini hidroforlar daha çok az katlı binalarda kullanılır. Büyük boy olan modeller ise tesisler ve büyük işletmelerde kullanılır.

Hidrofor Nasıl Seçilir?

Hidrofor özellikli pompaların satın alınmadan önce dikkat edilmesi önerilen bazı noktaları vardır. Hidroforun emiş yapması gerekip gerekmediği, eğer yapacaksa emiş mesafesinin kaç metre olduğu düşünülmesi gereken noktalardan biridir. Kullanılacak suyun özelliklerine bakılmalıdır. Bu özellikler arasında suyun ısısı, kirlilik derecesi ve agresivitesi vardır. Elektrik şebekesinin özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Hidroforun kullanılacağı alanın gereken boşluk ve hava sirkülasyonuna sahip olup olmadığı bilinmelidir. Alanın genişliği, nem ve sıcaklık oranı önemlidir. Hidroforun nasıl bir çevreye monte edileceği düşünülmelidir. Örneğin gürültü seviyesinin yüksek olmaması gereken bir ortamda kullanılacaksa sessiz hidrofor pompa grupları tercih edilmelidir. Kullanım alanı ve amacına uygun olan hidrofor tipinin seçilmesi oldukça önemlidir. Debi ve basma yüksekliği de göz önünde bulundurulmalıdır.

Hidrofor Pompa Grupları Fiyatları

Tüm gün aktif olarak çalışan hidrofor sistemlerini satın alırken göz önünde bulundurulması gereken bazı standartlar vardır. Bu standartlara dikkat edilmediğinde istenilen verimi ve konforu almak zorlaşır. Hidrofor özellikli pompalar, satın alınmadan önce detaylı bir araştırmaya ihtiyaç vardır. Detaylı bir inceleme sonrası en kaliteli ürünü bulmak mümkündür. Hidroforlar modelleri ve özellikleri bakımından birbirinden ayrılır. Bu farklılıklar fiyatları da etkilemektedir. Bütçenize ve ihtiyacınıza uygun olan hidrofor pompa grupları alternatiflerini kaliteli bir şekilde uygun fiyata satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.