x
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 12 ürün görüntüleniyor.

Hidromat

Tek başına kullanılan bir cihaz olmayan hidromat su pompasının üzerine takılır. Bu kontrol ünitesi sayesinde pompa otomatik bir şekilde çalışır. Ünitenin takıldığı yer pompanın basma ağzı olarak adlandırılan kısmıdır. Su tankı ve basınç şalteri gibi başka bir işlemciye ihtiyaç duyulmadan pompa, kontrol ünitesi sayesinde hidrofor hale getirilir. Şebekeyle doğrudan bağlantı kurulur ve bu yapılırken su deposu kullanılmaz. Kuru çalışmaya karşı dayanıklı yapıda bir cihazdır. Gövdelerinin altında bulunan çekvalf sayesinde sıvı ve diğer akışkanlar aynı yöne doğru akarlar. Bu cihazlar otomatik bir şekilde çalışır. Susuz çalışma olursa kendi kendine durur. Cihaz su geldiği zaman otomatik bir şekilde çalışmayı sürdürür. Bu kontrol ünitesi oldukça kullanışlı olan bir cihazdır. Cihazın bakım ve ayara ihtiyacı yoktur. Montajı oldukça kolaydır, kullanıcıları zorlamaz. Kurulumu sessiz bir şekilde gerçekleştirilir. Kullanım alanı oldukça geniştir, her yerde rahatlıkla kullanılabilir. Bu kontrol ünitelerinin en önemli özelliklerinden biri suda rutubet olmaması ve koku yapmamasıdır. Hijyenik cihazlardır ve herhangi bir yan etkileri yoktur. Cihazın üzerinde 3 tane led ışık bulunur. Bunlar uyarı ışıkları olarak bilinirler. Cihazda bir arıza meydana geldiğinde kullanıcı ışık aracılığıyla uyarılır. Bu ışıklarla yapılması gereken iş oldukça konforlu ve hızlı bir şekilde halledilir.

Hidromatın Avantajları

Pompada kullanılan bu cihazlar, kullanıcıları için birçok avantaja sahiptir. Bu yüzden sıkça tercih edilirler. Hidromat avantajları aşağıdaki gibidir:

  1. Bu kontrol ünitelerinin depoya ihtiyaç olmadan doğrudan şebekeye bağlanma özelliği vardır. Gövdelerinin altında yer alan çekvalf ile gaz, sıvı ve başka akışkanların aynı yönde akması sağlanır.
  2. Cihazlara bakım ve onarım gerekmez. Rutubet ve kokuyu önler. Kurulumu oldukça sessizdir montajı ise kolay bir şekilde gerçekleştirilir.
  3. Membran değiştirmeye gerek yoktur çünkü denge tankı kullanımına ihtiyaç yoktur. • Şebeke suyuna doğrudan bağlanan kontrol üniteleri kullanırken hem alan konusunda avantaj sağlanır hem de kullanımı pratiktir.
  4. Suyu çekmezler ya da su basma sorunu yaşanmaz.
  5. Hidromat yalnızca su pompaları üzerinde kullanılabilir. Su olduğu zaman pompayı çalıştırır. Eğer su yoksa pompanın çalışması otomatik olarak durur.

Cihazın Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu cihazlar, muslukları korumalı bir şekilde üretilir. Çünkü sürekli olarak açılıp kapanmasıyla bazı zararlar oluşabilir. Kontrol ünitesinin pompa motoru aralıksız olarak dur kalk yaptığı zaman yıpranabilir. Korumalı olan kontrol ünitelerinin kullanım ömrü daha uzun olur. Koruma sistemi hassas bir şekilde çalışır. Kendi içinde bir mantıkla çalışan sistemdir. Su ihtiyacı karşılandığında pompa maksimum basıncını yapar ve 15 saniye boyunca bu basıncı korur. Bu sebepten dolayı su açıldığı zaman cihaz çalışır halde olacaktır. Böylece cihazın zarar görme olasılığı en aza indirilir. 3 adet led ışık hidromat üzerinde bulunur. Bunlar aynı zamanda uyarı ışıkları olarak da bilinir. Işıkların görevi arıza, motor durumu ve enerjiyi göstermektir. Led ışıkları kullanım kolaylığı sağlar ve oldukça pratiktir.

Nemli ortamlarda bu cihazlar kullanıldığında kart arızası problemi yaşanabilir. Bu durumu engellemek için gerekli önlemleri almakta fayda var. Eğer voltaj dalgalanmalarının çok olduğu bir sistemde cihaz kullanılacaksa sigortalı yapı tercih edilmelidir.

Cihazın takılacağı sistemde pompa en az 3 bar basınca sahip olmalıdır. Bu kontrol ünitelerinin basınç ayar aralığı azdır bu yüzden yüksek basınçta kullanmak için uygun cihazlar değildir. 10 bar basıncın üzerindeki sistemler için kullanımı uygun değildir. Cihazın gövdesi yüksek basınca dayanmaz. Eğer hidromat 1,5 Hp üzerindeki pompalar için kullanılacaksa pano kontaktör bulundurmalıdır. Cihazın ufak su kaçamaklarında bile devreye girdiği unutulmamalıdır. Şalt sayısı suyun değişkenliğiyle birlikte fazla olacaktır. Voltaj sorunu yaşanan, aşırı rutubetli ve havasız ortamlarda denge tanklı olan sistemler kullanmak daha iyi olacaktır.

Cihazın Kullanım Alanları

Bu cihazlar kullanmak için belirli koşullara sahiptir. Her alan için kullanmak mümkün olmayabilir. Cihazlar genel olarak daire sayısının az olduğu ve çok sık bir şekilde kullanmanın gerekmediği bahçe sulamada kullanılır. Bu kontrol üniteleri aynı zamanda su deposu koymak için uygun olmayan yerlerde ve hidroforun sürekli taşınması gerektiğinde kullanılır. Eğer hidromat kullanacağınız alanda ortam iyi bir şekilde havalandırılmıyorsa ve voltaj problemi yaşanıyorsa denge tanklı cihaz yerleştirmelisiniz.

Hidromat Fiyatları

Bu cihazların fiyatlarını etkileyen faktörler belli özelliklere göre farklılık göstermektedir. Ürünün sahip olduğu özellikler fiyatını etkilemektedir. Bu özellikler arasında voltaj miktarı, basınç seviyesi, frekans ve maksimum akım değeri vardır. İhtiyacınız olan cihazı satın almadan önce kullanacağınız alanın koşullarını bilmenizde fayda var. Şartlarınıza uygun birhidromatsatın almak ekonomik açıdan avantajlı olacaktır. Ürünün dayanıklı olması da satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalardandır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.